25 Mayıs 2019 Cumartesi

Enerjisa ile kolaylıkla


Sıra Beklemeden Abonelik İşleminizi Yapabilirsiniz

Ev ya da ofis değişikliğinde öncelikli olarak yaptırmanız gereken işlemlerin başında abonelikler geliyor. Yeni mekanı kullanabilmeniz hatta kullanıma hazırlayabilmeniz için bile öncelikle elektrik aboneliğini yaptırmanız ve elektriğin kullanıma açılmasını sağlamanız lazım. Peki, abonelik işlemlerini en kolay şekilde nasıl yapabilirsiniz. Sıra beklemeden abonelik işleminizi Enerjisa ile kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Öncelikle Enerjisa internet sitesi üzerinden randevu alabileceğiniz bilgisini aktaralım. Çünkü sıra beklemeden bu işlemin hızla gerçekleştirebilmesi için sizin de randevunuzu oluşturmanız gerekiyor.  Elbette size en uygun olan gün ve saat için randevunuzu alabiliyorsunuz. Bu sayede abonelik işleminizin yapılabilmesi için saatlerce sıra beklemenize gerek kalmıyor. Randevunun olduğu gün ve saatte müşteri işlemleri merkezine giderek  abonelik prosedürünün hızlı bir şekilde yerine getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Randevu almak için Enerjisa müşteri hizmetleri telefonunu da arayabilirsiniz. Ancak online işlemler menüsünden çok daha kolay bir şekilde randevu oluşturabileceğiniz bilgisine de sizlere aktaralım. Bu sayede abonelik işleminizi öncelik verilmesini de sağlamış olacaksınız. Bulunduğunuz yere en yakın Enerjisa müşteri  işlemleri merkezine giderek sıramatikten numara almanız gerekiyor.  Sadece birkaç dakika içerisinde zaten işleminizin başlaması sağlanıyor.

Elektrik Aboneliği İçin Hangi Belgeler İstenir?

Evinizi ya da işyerinizi değiştirdiğinizde elektrik aboneliğinizin yapılması için bazı belgeleri de hazırlamış olmanız gerekiyor. Aynı zamanda sizden güvence bedeli de talep edilecek. Bu nedenle güvence bedelini yanınızda nakit olarak bulundurmanız gereklidir. Bunun dışında sizden istenecek belgeleri de şu şekilde sıralayabiliriz:

·         Nüfus cüzdanı
·         Tesisat ya da sayaç numarası
·         DASK poliçe numarası
·         Tapu ya da kira kontratı

Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamanızı durumunda işleminizin en kısa sürede tamamlanması mümkün hale gelir. Ancak belgelerinizde bir eksik olması durumunda işleminize başlanmasının mümkün olmayacağı uyarısını da sizlerle paylaşalım. Bu nedenle randevu saatinizden önce mutlaka gerekli belgeleri hazırlamış olmaya özen gösterin.

Elektrik aboneliği işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını Enerjisa internet sitesinde ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Hatta abonelik işlemlerinde önce bu siteye mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.  Elektrik faturalarınızı en kolay şekilde nasıl ödeyebileceğiniz ya da elektrik sayacınızla ilgili bir arıza şüphesi durumunda ne yapmanız gerektiği gibi çok önemli konularda bilgiler yer alıyor.

Hiç yorum yok: